0
0
Potrebujete pomoc?

Repasované PC: výkonné, spoľahlivé a podstatne lacnejšie

Repasované PC: výkonné, spoľahlivé a podstatne lacnejšie
13.08.2019

20Pri prehliadaní internetu s cieľom kúpy nového počítača, sa často môžete stretnúť aj s pojmom repas. Aj napriek rozširovaniu repasovaných výrobkov sa nájde stále veľa ľudí, ktorí o tejto možnosti nevedia vôbec nič. Čo teda táto technológia znamená? Prečo je repasovaný počítač lacnejší a v čom sa líši od použitého?

Na tieto základné otázky vám odpovie náš článok. Vysvetlíme, čo znamená kúpa repasovaného PC. Prečo sa nejedná o to isté, ako v prípade kúpy použitého počítača, či dokonca prečo je repasovaný kus lepší než nový. Skutočnosť je totiž taká, že aj poprední odborníci v tejto oblasti tvrdia, že repasovaný počítač môže byť lepší než úplne nový.

Čo je to repasovaný počítač?

Repasované jednotky sú tie, ktoré zákazníci vrátia späť výrobcovi z rôznych dôvodov. Vo väčšine prípadov ide o drobnú vadu, ktorú výrobca ľahko opraví. Takyto kus už však nemôže predávať ako nový, preto ho rekonštruuje alebo lepšie povedané – repasuje. Ide však aj o nové výrobky bez akejkoľvek predchádzajúcej poruchy, pri ktorých zákazník využil svoje právo vrátenia v zákonom stanovenej lehote.

Aký je rozdiel medzi repasovaným a použitým PC?

Kúpa používaného počítača znamená, že tento výrobok používal predtým jeho predchádzajúci vlastník. Kúpite ho síce s výraznou zľavou, ale predáva sa vo svojom aktuálnom stave. To znamená, že nie je skontrolovaný a ak niektorý z jeho komponentov zlyhá, ste plne zodpovedný za jeho, väčšinou drahú výmenu.

Repasovaný PC sa dá prirovnať k novému výrobku. Je nepoužitý a dostáva úplne novú záručnú dobu, ktorá je niekedy dokonca lepšia, ako v prípade nového kusu. Dôležité však je, že nie každý repasovaný počítač je rovnaký. Preto tieto výrobky treba nakupovať iba u spoľahlivej predajne.

Naše RE:PC zahŕňajú:

  • záruku 13 mesiacov, ktorú si môžete predĺžiť na 25, 37 či dokonca 49 mesiacov
  • plne funkčný stav nových výrobkov
  • možnosť okamžitej výmeny
  • dôkladnú, až trojitú kontrolu
  • nový hardvér (v niektorých prípadoch)

Medzi najpodstatnejšie výhody patrí aj cena. S ňou môžete v najlepšom prípade ušetriť až polovicu z ceny nového počítača.

Odkiaľ pochádzajú repasované počítače?

Výpočtová technika nemá dlhý životný cyklus použitia. Po 2-3 rokoch dochádza k jej obmene. Náročnejší používateľ jednoducho vymení svoj starý hardvér za nový. Firmy, ktoré majú svoju výpočtovú techniku na leasing, pristupujú k rovnakému riešeniu. To aj napriek tomu, že ich aktuálna technika je bez chýb, no z ekonomického hľadiska je to pre firmy výhodné.

Menej výkonné PC potom vstupujú do likvidácie. Výkonnejšie a kvaitné stroje však prechádzajú späť do leasingových spoločností. Sú podrobené dôkladným testom a dodávané na trh ako repasované kusy, samozrejme s plnou zárukou. Pre firmy ide o ideálne riešenie, ktoré je spoľahlivé a vo veľkej miere šetrí nie len financie, ale aj životné prostredie.

Kúpiť alebo nekúpiť použitú techniku?

Repasované počítače nie sú vo väčšine prípadov pre používateľov, ktorí vyžadujú hranie najnovších hier. Ako pracovný nástroj do kancelárie sú však viac než ideálne a dokážu veľa ušetriť. Rozpočet malých a stredných firiem je často obmedzený. Nemajú chuť a ani dostatočný kapitál na to, aby plytvali neefektívnym utrácaním.

Repasované počítače ponúkajú riešenie práve tejto situácie. Získate s nimi kvalitnú a spoľahlivú výpočtovú techniku, s plnou zárukou a špičkovým servisom. To všetko za najnižšie možné náklady.

Nenechajte si ujsť žiadnu novinku